Právní rada zdarma - jak jí získat

Při komunikaci e-mailem...

Při pokládání konkrétních dotazů ohledně vymáhání vašeho dluhu nám, prosím, posílejte:

 • konkrétní dotaz

 • přiložte scany dokumentů, které k případu máte - ideálně ve formátu PDF, JPG, nebo .doc - lépe dokážeme posoudit, zda váš nárok lze žalovat u příslušného soudu.

 • pro plynulejší komunikaci, prosím, připojte k dotazu i své telefonní číslo, abychom se mohli případně poptat na potřebné detaily případu

Osobní návštěva v Poradně věřitele

 • Návštěva v Poradně věřitele je možná pouze po předchozí telefonické domluvě konkrétního termínu a hodiny - prosíme o dochvilnost, v opačném případě je možné, že budete zbytečně čekat, až skončí předchozí jednání.

 • S sebou si vždy přineste veškerou dokumentaci k případu, který chcete projednávat, obvykle k vymáhání dluhu potřebujeme originální podklady /týká se především směnek/!

 

 

Chcete vymáhat svoji pohledávku?

Náš odborný tým právníků vám může nejen zdarma poradit, ale také vás ve sporu zastoupí. Předpokladem je podepsání plné moci a smlouvy o správě pohledávek/y.

Poplatky, které vás v této souvislosti čekají:

 • zaplacení soudního poplatku - ten hradíte přímo na účet příslušného soudu - číslo účtu, variabilní symbol a vyčíslená částka vám přijde písemně od soudu, a to prostřednictvím právního zástupce. Výše soudního poplatku se odvíjí od výše žalované částky. Bližší informace ZDE

 • Administrativní poplatek: fyzická osoba od 500 Kč, právnická osoba od 1.000 Kč - jedná se o poplatky za telefony, náklady na poštovné, kopírování, komunikaci se soudem, exekutorem atp. viz ceník služeb.

 • Budete-li požadovat prověření svého dlužníka (což doporučujeme) v registru exekucí - pak se platí za přístup do registru Exekutorské komory ČR. Tento přístup je zpoplatněn vždy a platí se pro každé prověřované jméno zvlášť. Poplatek se hradí na místě a v hotovosti.

 • Náklady na advokáta: NEHRADÍTE

 • Náklady na exekutora: NEHRADÍTE (v případě, že exekutor nic nevymůže, přechází povinnost uhradit náklady s touto činností spojené na věřitele - v našem případě máme exkluzivní smlouvu, která zaručuje, že věřitel v podobném případě NIC NEHRADÍ).

 

 

Naši uživatelé

 • firemní klientela
 • OSVČ
 • jednotlivci

 

Od roku 2010 jsme zodpověděli více jak 15 tisíc dotazů věřitelů a zhruba třetinu z nich jsme pro naše klienty i zažalovali a většinu z nich i úspěšně vymohli.

 

Dotaz týkající se vymáhání dluhů /vymáhání pohledávek soudní cestou/ může do naší Poradny zaslat kdokoliv, po zaslání na uvedenou e-mailovou adresu jej co nejdříve zpracujeme a poté uveřejníme v sekci www.poradnaveritele.cz/otazky-a-odpovedi  V případě, že si nepřejete být jmenování, informujte nás. Zasláním svého dotazu souhlasíte s jeho uveřejněním.

Informace o nás

Na položené právní otázky týkající se vymáhání dluhů odpovídá právní zástupce ze spolupracujících advokátních kanceláří.

 

Právní poradenství/zastoupení poskytujeme věřitelům či dlužníkům v uvedených kauzách, a to ve sporech občanskoprávních i obchodněprávních v rámci závazkových vztahů. Poradnaveritele.cz je poradenský portál, který se již od roku 2010 specializuje na poskytování právních služeb v oblasti soudního vymáhání pohledávek. Spolupracujeme také s řadou výkonných exekutorů, kteří se starají pohledávky věřitelů, které prostřednictvím našich právníků zastupujeme. Blíže se o kauzách a o problematice, kterou řešíme dozvíte z toho, co o nás napsali v médiích (klikněte ZDE) nebo z osobních referencí našich klientů, které poskytneme na vyžádání.