rozhlas.cz - Co dělat, když nepřijde výplata?

25.05.2015 11:35

Možná jste se také dostali do nezáviděníhodné situace, kdy vám zaměstnavatel nevyplatil mzdu. Pro někoho to může být jen nepříjemný moment, pro někoho jiného to ale může představovat zásadní existenční problém. A co teprve, když nepřijde dokonce několik výplat za sebou?

Co byste měli v takové chvíli udělat a jak se s podobnou situací můžete vypořádat, o tom jsme si povídali s mluvčí bezplatného poradenského portálu Poradna věřitele.cz Mgr. Kateřinou Procházkovou. 

Řekli jsme si, co všechno může být důvodem, proč zaměstnavatel svým zaměstnancům mzdu nevyplatí. Řeč byla také o tom, jak by se správně v takové situaci měl ke svým podřízeným zachovat. 

A také jste se dozvěděli, jak zareagovat, když se seriózně nezachová a odmítá dokonce i komunikovat a nastalou situaci řešit. Povídali jsme si i o tom, zda máte nárok na nějakou kompenzaci za to, že jste byli bez peněz a museli jste na ně čekat. 

A také jsme poradili, jak můžete za těchto okolností z pracovního poměru odejít a na co máte nárok. A zmínili jsme i způsoby, jakými můžete dlužnou částku po svém zaměstnavateli vymáhat.

 

Zdroj: www.rozhlas.cz/strednicechy/poradime/_zprava/1494081