Máte-li dotaz, kontaktujte nás zde:

Jste věřitelem? Jaké máte zkušenosti?

Datum: 02.11.2013

Vložil: Roman Fojtu

Titulek: stravne (diety)

Dobry den, může mi exekutor zabavit stravné(dietu) kterou využívám na slu. cestě ?

Datum: 11.02.2013

Vložil: Darina

Titulek: neoprávněná faktura

Dobrý den.
V červnu 2011 jsem podepsala smlouvu na změnu dodavatele elektřiny do bytu (České Energetické centrum jih). Elektřina mi měla být dodávána od 1.11.201. Jenže jsem se nečekaně přestěhovala a od 1.10.2011 bydlím jinde. V říjnu 2011 ještě před zahájením poskytování elektřiny od nového dodavatele do předchozího bytu jsem písemně formou e-mailu tuto smlouvu z důvodu stěhování vypověděla a tento e-mail mi byl následně potvrzen Energetickým Centrem (dále jen EC) přečtením…Protože jsem bydlela už od 1.10.2011 na jiném bydlišti a tam si udělala smlouvu s ČEZ, byla tímto stará smlouva s Energetickým centrem zbytečná a nesmyslná. Od 1.10.2011 (měsíc před zahájení poskytování elektřiny od EC tam již bydlel nový nájemník či majitel bytu…nevím koho on si tam smluvně domluvil za poskytovatele elektřiny…s těmito lidmi se neznám….Myslím, že se mě to již netýká když jsem tam již nebydlela a nemohla jsem tudíž spotřebovat elektřinu z tohoto odběrného místa odebírat…
Tento poskytovatel elektřiny (EC) si nárokuje zaplacení měsíční zálohy 750 Kč ,i když jsem e-mailem ještě před zahájením smlouvu vypověděla…
Tuto složenku jsem jim neuznala a podala to jako reklamaci…. v zákonné lhůtě 30. dní tato reklamace nebyla vyřízena, jen poslali dopis s prosbou o prodloužení lhůty na vyřízení reklamace…tuto prodlouženou lhůtu jsem jim nepotvrdila ani nepovolila… reklamaci samozřejmě neuznali…
V lednu 2012 (3 měsíce po mnou písemně vypovězenou smlouvou) přišel dopis s návodem, jak se vyřizuje reklamace)..toto jsem tedy podle jejich návodu udělala…až po několika týdnech mi potvrdili ukončení smlouvy.
Následně poslali upomínku, opět jsem jim doložila vše o tom, že od 1.10.2011 už bydlím jinde, nové smlouvy, z právního oddělení z bytového podniku podnikovým právníkem podepsaný dokument o jiném bydlišti atd….
Na toto reagovalo opět dopisem, že faktura je oprávněná a že to mám zaplatit. Minulý týden přišli složenky již z vymáhací agentury Transcom a částka je již navýšena na 2098 Kč…
Prosím o radu…může si poskytovatel nárokovat peníze za elektřinu, kterou jsem prokazatelně nemohla spotřebovat (již měsíc v odběrném místě bydlel někdo jiný)…když jsem mu ještě před zahájením poskytování elektřiny smlouvu písemně s uvedením důvodu vypověděla? Může chtít poskytovatel zaplatit za elektřinu, kterou jsem neodebrala? Schválně 3 měsíce nereagovali na mou výpověď smlouvy? Jak se mám k tomu postavit? Mám to řešit soudně s právníkem?
Stručné shrnutí:
- 15.6.2011 podepsaná smlouva
- 1.10.2011 bydlím jinde, odebírám elektřinu z jiného odběrného místa od ČEZ
- 26.10.2011 výpověď smlouvy formou e-mailu ještě před zahájením dodávání elektřiny od EC, e-mail byl potvrzen přečtením ze strany EC
- 1.11.2011 mělo být zahájeno dodávání elektřiny do předešlého bytu od nového dodavatele (EC), již měsíc v tomto odběrném místě bydlí někdo jiný
- Leden 2012 jsem reklamovala složenku na 750 Kč, do 30. dní nebyla reklamace vyřízena
- Únor 2012 potvrdili výpověď a zrušení smlouvy, následně poslali upomínky, které jsem jim písemně neuznala
- Únor 2013 přišly složenky od vymáhací agentury k zaplacení 2098 Kč..zde bylo doúčtováno zaslání upomínek a náklady na vymáhání..

Děkuji za pomoc…D. Pysková

Datum: 19.02.2013

Vložil: Poradnaveritele.cz

Titulek: Re: neoprávněná faktura

Dobrý den, paní Pysková, prosím, nascanujte všechny dokumenty a pošlete je na poradna@poradnaveritele.cz - a to včetně upomínky a složenky od agentury. Vše prostudujeme a dáme vám vědět, zda je možné s tím něco dělat.

Datum: 06.02.2013

Vložil: kamil

Titulek: poradna

prodal jsem byt pres prolux řádne přez smlouvu penize podle smlouvy na muj učet podle datumu do 10 dnu nepřišly a novej majitel uš je majitele meho prodaného bytu jak mám postupovat dál

Datum: 15.02.2013

Vložil: Poradnaveritele.cz

Titulek: Re: poradna

Dobrý den, prosím, zavolejte v pracovní dny na naši telefonní linku, domluvíme se na dalšímkonkrétním postupu a bude-li to možné rádi vás zastoupíme.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Přidat nový příspěvek

Jak vymáháte vy?

Datum: 22.10.2017

Vložil: H. S.

Titulek: Ne(vy)řešená pohledávka

Vážení návštěvníci,
v březnu roku 2015 jsem se obrátil na Poradnu věřitele s prosbou o pomoc s neplatícím dlužníkem. Tehdy se mému případu začal věnovat jistý pan L. Benda. Všechny požadované dokumenty jsem na požádání dodal, také administrativní poplatek jsem uhradil.

Až do ledna minulého roku mi pan Benda odpovídal na moje dotazy týkající se pohledávky. Od té doby ovšem komunikace utichla. Později jsem se snažil opětovně kontaktovat nejen pana Bendu, ale i Poradnu věřitele jako takovou prostřednictvím emailové adresy poradna@poradnaveritele.cz s cílem prokonzultovat stav pohledávky, ovšem nedočkal jsem se odpovědi ani od pana Bendy, ani od kohokoliv jiného z Poradny. Vlastně ani nevím, v jakém stavu je pohledávka ke dnešnímu datu, resp. zdali se vůbec řeší.

Chtěl bych tímto případné zájemce o pomoc varovat, že může nastat situace, kdy se na vás i lidé, do jejichž rukou jste vložili svoji důvěru a poslední naděje, nakonec vykašlou bez jakéhokoliv odůvodnění.

Mnoho úspěchu při vymáhání všem věřitelům přeje
H. Son.

Datum: 05.02.2018

Vložil: Věra

Titulek: Re: Ne(vy)řešená pohledávka

Bohužel jsem na tom stejně, neustále mi chodilo pouze vyčíslení nákladů exekuce a nařízení na obstavení účtů dlužníků, ale nyní již rok bez komunikace...trochu se obávám, že se jedná o podvodníky a vše předávám svému právníkovi.

Datum: 06.08.2017

Vložil: Jirka

Titulek: ZAPLO

Dobrý den,
někdo si vzal u firmy ZAPLO na můj OP půjčku 20000,-Kč. Peníze poslali na mně neznámé číslo účtu. Vše jsem předal policii k trestnímu oznámení, které dosud nebylo vyřešeno. Firma ZAPLO předala svoji pohledávku inkasní společností, která hrozí exekucí. Jak mám postupovat dál.

Datum: 28.12.2014

Vložil: libor

Titulek: vymáhání diet

dobrý den.
mám dotaz ohledně nevyplacených diet za mou odvedenou práci v zahraničí.U bývalého zaměstnavatele už nepracuji rok a od návratu z pracovní cesty uplynul už rok a půl a mezi touto dobou mi poslal jen 10 tisíc z 51 tisíc,Zaměstnavatel je bohužel v insolvenci a já teď nevím jestli se dá vůbec něco vysoudit nebo to z něj i jinak dostat už.mezi námi poběhlo spoustu telefonátů a sám se mi majtel přiznaval že je to hodně špatný a peníze nemá a jestli vůbec bude mít.Je možné že už je v osobním bankrotu ale to nevím jistě ještě.mám všecky dokumenty k přiznání dluhu..Má otázka je tedy jestli má smysl se soudit s člověkem který je už prakticky na dně a soudy by byli zbytečné ..děkuji za odpověď na můj email.
pan Pavelka

Datum: 28.12.2014

Vložil: libor

Titulek: Re: vymáhání diet

napište prosím přímo na poradna@poradnaveritele.cz

Záznamy: 1 - 5 ze 25
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek