Máte-li dotaz, kontaktujte nás zde:

Jste věřitelem? Jaké máte zkušenosti?

Datum: 24.02.2016

Vložil: Rene

Titulek: Uznánì dluhu

Dobrý den,půjčil jsem mému dlouholetėmu kamarádovi 50000kč.,kterè jsem si půjčil v č.spořitelně v roce 2012,pro svou potřebu,nic méně mi kamarád slìbyl,že za půl roku toto vrátì,(půjčku strhávají mě)ale bohužel na mè doporučovánì aby si našel takovè zaměstnánì aby mi tuto půjčku mohl splácet,nedbal a místo toho se začal dostávat do dalších potíží(exekuce atd.) a stále to řešil půjčováním peněz od jiných lidí a přátel,došlo to tak daleko,že se těmto věřitelům včetně mě začal vyhýbat a zapírat se,mám pocit,že toto jeho chování hraničí s trestním právem...,půjčuje si s tím,že předem ví,že to nebude splácet,v srpnu 2015 jsem s ním sepsal uznání dluhů od té doby se mnou ani s ostatními věřiteli nekomunikuje žádným způsobem..,nehledě na to,že si vzal od Providentu v srpnu 2015 půjčku on je osvč.,neplatí sociální a zdravotní pojištění nemá svůj účet..atd.,ze zdrojů vím,že má podporu ve své sestře se kterou též není rozumná komunikace,tento člověk se stal neviditelný pro věřitele a úřady,pokud nějaké penìze vydělá tak je použije pro svou spotřebu..,prosil bych o radu,jakým způsobem tohoto přìživnika mimo jinè i z morálnìho hlediska zviditelnit..,napsal jsem mu spousty sms o nějakém rozumném řešení a domluvě,ale bohužel žádná jeho odezva,telefony nebere,předem děkuji za názor na tuto situaci.

Datum: 16.03.2015

Vložil: Monika

Titulek: Nezaplacený výrobek

Dobrý den, prosím o radu, začala jsem se zabývat výrobou dekorací na svatby, vytvořila jsem si stránky na facebooku, mám teď jednu nevěstu, která si u mě objednala ozdobu na stůl, měla peníze poslat 9.3. do dneška mi nic nepřišlo, a od 8.3. se mi neozvala, mám její adresu. Co můžu dělat, abych o ní dostala zaplaceno? Děkuji

Datum: 13.01.2014

Vložil: radek

Titulek: exekuce vyzivneho

mam exekuci na vyzivne a dluzne vyzivne kde se muzu informovat kolik mam jeste platit a jelikoz nevim jestli chodi jeste do skoly nebo jiz pracuji kde to muzu zjistit dekuji

Datum: 13.01.2014

Vložil: radek

Titulek: Re: exekuce vyzivneho

na koho se mam obratit abych zjistil kolik na ktere dite platim a jelikoz jsou uz dospeli tak jak mohu zjistit jestli jiz pracuji

Datum: 22.11.2013

Vložil: Jirka

Titulek: záloha na Slovensko

Dobrý den,
Na jaře letošnoho roku jsme si objednal u slovenského prodejce pilu. Pak se mi jevilo, že nebudu mít na zaplacení tak jsem objednávku zrušil. Situace se však krátkodobě vylepšila tak jsem objednávku obnovil a poslal prodejci zálohu cca 7000 E. pak se mi naskytla příležitost koupit starší stroj za výrazně nižší cenu tak jsme objednávku defin.zrušil. Prodejce řekl, že zálohu poslal výrobci a že jakmile bude objednávat pilu pro jiného zákaZNÍKA a vybere od něho zálohu, tu že předá mě. Po nekolika urgencích mi přestak komunikovat. Od Polského výrobce jsem dostal zprávu, že žádnou zálohu nedostali ani na stroji nezačali pracovat- prosím poraďte. Děkuji

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Jak vymáháte vy?

Datum: 08.09.2011

Vložil: Jirka

Titulek: Dluh 15 000 Kč

Dobrý den, dne 22.8.2008 jsem půjčil známému 15 tis. Kč formou bankovního převodu (evidence) s poznámkou, že se jednalo o půjčku. Mám šanci vymoci tento dluh zpět ? Je to víc jak 3 roky ....
Děkuji za odpověď.

Datum: 12.09.2011

Vložil: Poradna

Titulek: Re: Dluh 15 000 Kč

Dobrý den, dluh se promlčí tři roky od data splatnosti. - nikoliv od data vzniku půjčky. Vzhledem k tomu, že o datu splatnosti nic nepíšete, je důležité jej ověřit - v takovém případě by bylo možné se účinně bránit i soudní cestou.
Pro tento případ Vám navíc doporučujeme, abyste známému nechal podepsat tzv. uznání dluhu, pak není problém od něj peníze získat nebo se s tímto dokumentem obrátit na soud.

Datum: 31.08.2011

Vložil: Lenka

Titulek: právo

Dobrý dem,potřebuji poradit. Zjistila jsem,že mám nesrovnalosti na účtě,v roce 2003 moje banka prodala moji půjčku vymahačské agentůře ( byla jsem si jistá,že je splacena ) s dl.částkou 12000 kč. a až dnes,když jsem zjištovala jestli mám účet v pořádku jsem se to dozveděla a když jsem to začala obvolávat,zjistila jsem že je tam najednou 47000. Chci se zeptat,jestli mají právo na to aby mi tak dlouho nedali vědět a nechali si naskakovat úroky? Neposlali mi žádnou dokumentaci o prodeji a o ničem. Myslela jsem,že mám vše zaplacený tak jsem veškeré doklady o půjče vyhodila,je to přece jen 8 let. Poradíte mi co mám dělat? Děkuju.

Datum: 12.09.2011

Vložil: Poradna

Titulek: Re: právo

Dobrý den, paní Lenko, jestli jsme dobře pochopili Váš dotaz, tak z původního dluhu 12.000 je nyní dluh 47.000 Kč, který Vám strhli z účtu? Vnímáme to dobře?
V takovém případě Vám musel přijít dopis o převodu pohledávky, dále byste měla od soudu dostat platební rozkaz s výzvou k zaplacení a teprve potom by bylo možné uplatnit exekuci. Jak případ popisujete, vypadá to, že jste se od roku 2003 stěhovala a veškeré jmenované dokumenty putovaly na Vaši předchozí adresu, takže jste o nich nevědla. Tím jste se o problému dozvěděla až díky exekuci. V případě, že to tak je, už jste bohužel promeškala veškeré zákonné lhůty k tomu, abyste se mohla proti tomuto postupu bránit. Je nám to moc líto.

Datum: 26.07.2011

Vložil: Gemini

Titulek: Dlužné nájemné

Bývalá nájemnice na nájemném a ostatních nákladech dlužila skoro 20.000,- Kč.
Dohodli jsem se na splátkovém kalendáři, na předávání peněz v hotovosti, i o min. měsíční splátce.
První splátka proběhla v pořádku, další splátky jsou nižší a nižší a oproti písemné dohodě jsou mi zasílány poštou a navíc se zpožděním. Dotyčné paní jsem napsala dopis. Ovšem dopis se mi vrátil s tím, že adresát se odstěhoval. Přitom jde o její trvalou adresu a tuto adresu uvádí na složenkách.
Ráda bych si chtěla peníze nechat posílat na účet, dojížděním.na poštu mi navíc vznikají další náklady a znát, kdy mi dluh uhradí.
Mám počkat až vyprší lhůta splatnosti dluhu, nebo mohu již nyní žádat o soudní vykonání z důvodu nedodržení podmínek dohody.

Záznamy: 16 - 20 ze 25
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek