Máte-li dotaz, kontaktujte nás zde:

Jste věřitelem? Jaké máte zkušenosti?

Datum: 22.11.2013

Vložil: Picasso

Titulek: kradez

Byvala zena me v me nepritomnosti ukradla me vlastni obrazy, jsou podepsane mym jmenem,mam nejakou sanci je vymahat zpet? Muzu si je od ni vzit bez postihu z jeji strany? Dekuji za odpoved.

Datum: 22.11.2013

Vložil: Alena

Titulek: prodal půjčenou motorku

Dobrý den.Bude to již půl roku,co syn půjčil "kamarádovi"motorku,posléze kamarád řekl,že ji odkoupí za 15000kč,s tím,že mu to bude splácet.S motorkou půjčil i přilbu,rukavice a brýle.Dostal první splátku 1700kč,poté již nic.Motorku nevrátil,stále sliboval nové a nové termíny vrácení.Motorku dodnes nemáme a navíc jsme se dozvěděli,že ji naopak bez našeho prodal,synovi nedal ani korunu,zdůvodnil to tím,že motorku opravoval a potřeboval aby se mu vrátili náklady na opravu.K prodeji se nám přiznal v konverzaci na facebooku a synovi v SMS.Opět slibuje,že motorku do konce listopadu vykoupí a vrátí synovi zpět.Syn měl mezitím dalšího zájemce na motorku,musel zaplatit 1700kč za povinné ručení za motorku,kterou nemá.Vše syn nahlásil na policii,ta to uzavřela s tím,že se nejedná o přestupek ani trestný čin a že se jedná o občanskoprávní spor-nedodržení smluvních podmínek a že věc lze řešit soudně.Žádnou smlouvu mezi sebou písemně nemají..Nevíme,co vypovídal dotyčný u policie,neviděli jsme protokol,nic.Dá se u soudu jako důkaz použít konverzace z facebooku?A když soud vyhrajeme,jako že bychom měli,jak se potom postupuje,pokud nám dotyčný nic nezaplatí?Vím,že existuje exekuce,ale pokud dotyčný bydlí v podnájmu i s maminkou,nevím,zda mají vůbec někde trvalé bydliště,zda ho nemají na Městském úřadě a pokud je ofic.nezaměstnaný a pracuje někde tzv."načerno",je šance domoci se svých peněz?Pokud by se nám tedy nepodařilo získat zpět motorku.Děkuji a přeji hezký den.A.Fořtová

Datum: 22.11.2013

Vložil: Rosta

Titulek: nevyplacení mezd

Dobrý den, pročítám příspěvky a také jsem se rozhodl zeptat se na můj problém. Zaměstnavatel mi dluží již 3 roky mzdu ve výši 210 000 Kč. Nic nepomohlo, St. zastupitelství Brno, Insp. práce, Policie ČR ani dotaz do ,,Televize". Sice mi podepsal dluh, ale firmu 3x ,,propral" a údajně na tu samou činnost otevřel další firmu. Samozřejmě na soudy nemám, na živobytí jsem si musel půjčovat, ale kdyby to z něj někdo dostal, půjdu 50/50.
S pozdravem Rosta.

Datum: 22.11.2013

Vložil: poradnaveritele.cz

Titulek: Re: nevyplacení mezd

Dobrý den,

prosím, pošlete nám na e-mail: poradna@poradnaveritele.cz tento dotaz i s uvedením firmy, o kterou se jedná - musíme se podívat, zda společnost není v insolvenci a navrhneme Vám způsob, jak dál postupovat. Děkujeme.

Datum: 21.11.2013

Vložil: Pepa

Titulek: Nemám přehled

Dobrý den jsem z přítelkyní již pět let,ale až nyní ji začaly neustále chodit samé dluhy a exekuce.Chtěl bych se zeptat zda se dá někde nebo nějak zjistit kolik toho všeho je a zda už je něco zplaceno a jestli náhodou se máme ještě na něco těšit(myslím to ironicky). Vše to jsou staré pohledávky tak od roku 2007.Nějak to nenabírá konce.Moc děkuji za odpoveď Pepa

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Jak vymáháte vy?

Datum: 22.10.2017

Vložil: H. S.

Titulek: Ne(vy)řešená pohledávka

Vážení návštěvníci,
v březnu roku 2015 jsem se obrátil na Poradnu věřitele s prosbou o pomoc s neplatícím dlužníkem. Tehdy se mému případu začal věnovat jistý pan L. Benda. Všechny požadované dokumenty jsem na požádání dodal, také administrativní poplatek jsem uhradil.

Až do ledna minulého roku mi pan Benda odpovídal na moje dotazy týkající se pohledávky. Od té doby ovšem komunikace utichla. Později jsem se snažil opětovně kontaktovat nejen pana Bendu, ale i Poradnu věřitele jako takovou prostřednictvím emailové adresy poradna@poradnaveritele.cz s cílem prokonzultovat stav pohledávky, ovšem nedočkal jsem se odpovědi ani od pana Bendy, ani od kohokoliv jiného z Poradny. Vlastně ani nevím, v jakém stavu je pohledávka ke dnešnímu datu, resp. zdali se vůbec řeší.

Chtěl bych tímto případné zájemce o pomoc varovat, že může nastat situace, kdy se na vás i lidé, do jejichž rukou jste vložili svoji důvěru a poslední naděje, nakonec vykašlou bez jakéhokoliv odůvodnění.

Mnoho úspěchu při vymáhání všem věřitelům přeje
H. Son.

Datum: 05.02.2018

Vložil: Věra

Titulek: Re: Ne(vy)řešená pohledávka

Bohužel jsem na tom stejně, neustále mi chodilo pouze vyčíslení nákladů exekuce a nařízení na obstavení účtů dlužníků, ale nyní již rok bez komunikace...trochu se obávám, že se jedná o podvodníky a vše předávám svému právníkovi.

Datum: 06.08.2017

Vložil: Jirka

Titulek: ZAPLO

Dobrý den,
někdo si vzal u firmy ZAPLO na můj OP půjčku 20000,-Kč. Peníze poslali na mně neznámé číslo účtu. Vše jsem předal policii k trestnímu oznámení, které dosud nebylo vyřešeno. Firma ZAPLO předala svoji pohledávku inkasní společností, která hrozí exekucí. Jak mám postupovat dál.

Datum: 28.12.2014

Vložil: libor

Titulek: vymáhání diet

dobrý den.
mám dotaz ohledně nevyplacených diet za mou odvedenou práci v zahraničí.U bývalého zaměstnavatele už nepracuji rok a od návratu z pracovní cesty uplynul už rok a půl a mezi touto dobou mi poslal jen 10 tisíc z 51 tisíc,Zaměstnavatel je bohužel v insolvenci a já teď nevím jestli se dá vůbec něco vysoudit nebo to z něj i jinak dostat už.mezi námi poběhlo spoustu telefonátů a sám se mi majtel přiznaval že je to hodně špatný a peníze nemá a jestli vůbec bude mít.Je možné že už je v osobním bankrotu ale to nevím jistě ještě.mám všecky dokumenty k přiznání dluhu..Má otázka je tedy jestli má smysl se soudit s člověkem který je už prakticky na dně a soudy by byli zbytečné ..děkuji za odpověď na můj email.
pan Pavelka

Datum: 28.12.2014

Vložil: libor

Titulek: Re: vymáhání diet

napište prosím přímo na poradna@poradnaveritele.cz

Záznamy: 1 - 5 ze 25
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek